Vzorky zdarma! Vzorky zdarma pro měsíc listopad najdete zde

Zpoplatněný facebook: jak vypadá platba za zprávu?

Slyšeli jste někdy o zpoplatnění facebooku, nebo jste se s tím snad setkali osobně? Já se s tím setkala včera a musím se přiznat, že jsem tomu do včerejšího dne skutečně nevěřila. Musela jsem se přesvědčit až sama na vlastní kůži a dnes vám přináším fotografie toho, jak to vlastně vůbec vypadá a chodí.

Abych se skutečně přesvědčila, poprosila jsem svojí kamarádku, aby si mě vymazala a žádost později opět přijala. Pouštím se do psaní zprávy. Vypadá to, jako by se nic nedělo. Po dopsání zprávy klikám na zvýrazněný text „zobrazit další“ a vyskakuje mi zajímavé okénko s výzvou, abych uhradila 5,78 Kč CZK. Na jednu stranu si říkám, že to tolik není – původně jsem očekávala mnohem víc – to, co mě ale zarazilo, bylo to, že chtěli peníze hned.

Přijde mi hloupé posílat přes kreditní kartu necelých 6 korun, ale co, jdu do to. Mnohem rozumnější by mi přišla nějaká „facebook kasička“, kde by se mi postupně načítala částka k uhrazení a po dosažení, dejme tomu 50,Kč, bych platbu uhradila.

Zpoplatněný facebook (www.video-filmy.cz)

Nyní je potřeba vyplnit všechny důležité údaje, které vidíte na obrázku. Jak říkám, platit tak nízkou částku přes kreditní kartu je hloupé, ale co se dá dělat. Pokud potřebujete zprávu odeslat akutně, nic jiného vám nezbývá. Na druhou stranu ale věřím, že toto okénko spoustu lidí odradí a zprávu si raději nechají pro sebe, neodešlou ji.

Zpoplatněný facebook (www.video-filmy.cz)

Zpoplatněný facebook (www.video-filmy.cz)

Vše je vyplněno, už stačí jen odeslat platbu stisknutím „Complete Purchase“ (dokončit nákup) a zpráva bude odeslaná do složky přijaté, kde si ji příjemce může přečíst bez toho, aby byla k přehlédnutí. No uznejte sami, není to trochu přihlouplé? V posledních letech jsem si říkala, kolik musí facebook vytěžit z reklam, ale když se ještě objevily zpoplatněné zprávy, nestačím se sama divit a raději mlčím.

Zpoplatněný facebook (www.video-filmy.cz)

No, kdo by to nebral, takových 12 tisíc lidí denně odešle zprávu za 5,78,-Kč – to se rovná necelých 70,000,-Kč denně. Všem přeji pěkný den bez zbytečných poplatků

Share on Tumblr
3 Comments

Přidat komentář

Zrušit odpověď na komentář