Vzorky zdarma! Vzorky zdarma pro měsíc listopad najdete zde

Zajímavé alternativy stativů pro fotografy

Pokud patří mezi jedince, kteří se rádi seberou s jedním batohem, fotoaparátem a vycestují do zahraničí, pak by se vám mohli hodit tyto stativy, které nezaberou téměř žádné místo a hodí se prakticky do každé situace. 

Stativ je pro mnoho fotografů nedílnou součástí jejich výbavy. Jak se ale vypořádat s pětikilovým stativem, který nejen přidává na váze, ale zabírá zbytečně spoustu místa? Pojďme se podívat na řadu zajímavých alternativ, které vás zaujmou nejen svým vzhledem, ale i promyšleností.

Obal na fotoaparát nebo stativ?

Na rozdíl od tradičních foto-obalů se tento vymyká svou „multifunkčností“ – obal je vyroben z vodě odolného neoprenu a funguje jako stativ na všech rovných plochách. Využít ho proto můžete kdekoliv se vám zachce, stačí vytáhnout fotoaparát a namontovat na část obalu, která je pro to určena.

Plastová lahev a lá stativ

Víčko, které je možné namontovat na jakoukoliv lahev, je ve skutečnosti část, která se přišroubuje na fotoaparát a funguje na princip stativu. Výrobce chtěl původně vymyslet víčko, které by přinutilo člověka k tomu, aby nevyhazoval plastovou lahev do volné přírody. Nakonec ale vymyslel unikátní stativ, který se hodí do každé situace. Vyhodili byste takové víčko? Já tedy rozhodně ne!  :)

Monsterpod

Zaslechli jste někdy termín monsterpod? Hádám, že ano. Tento název v poslední době doslova letí světem, a není divu. Tato zajímavá pomůcka je vyrobena z viskoelastického polymeru a dá se přilepit na téměř jakýkoliv povrch – jak už na kámen, plast nebo sklo, tak i na dřevo nebo mramor.

Gorillapod

Jak už sám název napovídá, bude se zřejmě jednat o stativ, který můžete připevnit na strom, větev nebo tyč. Píši zřejmě, možná bych měl napsat určitě, neboť tento stativ využívá v dnešní době už většina fotografů – jak amatérských, tak i profesionálních, a jedná se o pomůcku, kterou můžete bez problému najít v každém druhém obchodě s příslušenstvím pro fotografy.

Gunpod

Stativ, někdy uváděný také jako gunpod (zřejmě kvůli tvaru připomínající pistoli), se dá používat na běžné každodenní focení nebo natáčení videí. Díky svému úchytu bych ho raději používal k natáčení videí, která by byla stabilnější a ne tak roztřesená. Zajímavostí je spoušť, kterou jednoduše spustíte stlačením „triggeru“, který se nachází na stejném místě, jako u zbraně. K natáčení se určitě hodí, na fotografování bych ho ale moc nepoužíval.Share on Tumblr

Přidat komentář

Zrušit odpověď na komentář