Vzorky zdarma! Vzorky zdarma pro měsíc listopad najdete zde

Test flexibilního ministativu 1/4

Abych řekl pravdu, stativů mám doma víc jak dost. Jediný, který mi ale pořád chyběl, byl malý flexibilní ministativ, který má ohybné nohy a může se tak připevnit na většinu předmětů. Zkusil jsem si z českého aukra objednat jeden takový stativ za 99,-Kč a další podobný z eBay za 25,-Kč.

Jako první mi pochopitelně dorazil ten z České republiky. Při otevření obálky mi do rukou vypadl stativ spolu s odlepenou černou barvou. Jaké to překvapení takhle na začátek, že? No nic, zkoušel jsem pomalu testovat a zkoušet, co takový ministativ vydrží. Světe div se, po sundání ze zábradlí se odlomila jedna nožička a tripodu zbyly už jen dvě, se kterými se nedá nic dělat a jsou tak k ničemu. Samolepka „Made in Czech Republic“, která byla přilepená hned na přední stránce plastového obalu byla sice pěkná, ale v duchu jsem si říkal, že bude stativ zřejmě z Číny a nálepkou chtějí zákazníky oblafnout. V té chvíli jsem začal litovat toho, že jsem si objednal další stativ, který mi samozřejmě přiletí z Číny, ale za těch 25,-Kč, kdo by to nebral.

Tripod přiletěl za krátkých 14 dní, ačkoliv je dodací lhůta až 35 dnů. Stejný test, jako jsem dělal s tím „českým“ jsem dělal i s tím čínským. A jaký byl výsledek? Nesrovnatelný s tím předchozím.

Stativ se stále drží a je ve stejném stavu jako předtím, v jakém jsem ho poprvé dostal. Hodí se na držení blesku, ale i na připevnění k malým, lehkým fotoaparátům nebo kamerám. Na první pohled je úplně stejný, jako ten první, ovšem rozdíl ve kvalitě je větší, než jsem předpokládal. Zde mohu opravdu potvrdit, že vysoká cena neznamená vždy vysokou kvalitu!

Stativ se hodí k připevnění na zábradlí, kovové tyče, kliky nebo i na běžné používání „na stojáka“, kdy ho použijete stejně tak, jako váš velký stativ. Používat ho můžete i na cestách pro váš digitál, ovšem nikdy nesmíte počítat s tím, že můžete od stativu odejít. Může se totiž stát, že ministativ fotoaparát neudrží a spadne.

Top Stativy

Pin It
Share on Tumblr

Přidat komentář

Zrušit odpověď na komentář