Vzorky zdarma! Vzorky zdarma pro měsíc listopad najdete zde

Televizní šmejdi

Jistě každý z vás slyšel nebo přímo četl petici proti šmejdům. Pro ty, kteří o takové petici nikdy neslyšeli – jednalo se o petici proti lidem (šmejdům), kteří obírají důchodce na různých zájezdech, nebo jim přímo i ubližují – jak fyzicky, tak i psychicky.

V květnu jsem byla v nemocnici a na chodbě už na mě zářil nápis: „Šmejdi“. Předtím jsem o tom nikdy neslyšela, a tak jsem se samozřejmě na recepci musela zeptat, o co se jedná, než budu něco takového vůbec podepisovat.

Zasedla jsem do kovové židle, uchopila pero a pročítala si každý řádek, který se mi vykreslil před očima. Najednou se ke mně přifařila paní s pánem a přes celou recepci se nakláněli na stoleček, na kterém byl štos letáčků s popiskem, o co se jedná.

Dočítala jsem poslední řádek a pán najednou vypustil: „Tak tohle tady propagujou, ale o těch televizních šmejdech se ani nezmíní!“

Na chvíli jsem se zastavila a zapřemýšlela, o kom pán mluvil. Dále pán pokračoval a mně už bylo jasné, že mluví o těch pseudo-věštcích a věštkyních, kteří obírají diváky (hlavně tu starší populaci), ale nikdo na ně nikdy nic neudělal – žádná petice, žádný protest nebo projekt na internetu. Petici o šmejdech jsem měla dočtenou, ale uvědomila jsem si, že něco takového podepsat nemůžu. Ano, souhlasím, že je to nespravedlivé, nelíbí se mi, jak na zájezdech s důchodci zachází a nemají k nim žádnou účtu. Když jsem si ale vzpomněla na několik příběhů od lidí, kteří přišli o celou výplatu/důchod kvůli těm televizním šmejdům, naskočila mi husí kůže a z nemocnice jsem okamžitě odešla.

O televizních věštcích (šmejdech)

Možná si říkáte, že je to problém lidí, kteří do televize volají. Kdyby nechtěli, zbytečně by nemařili čas a neztráceli peníze. Ono to tak ale úplně stejně funguje s důchodci, kteří si zaplatí zájezd a z původně levného výletu, ze kterého si ještě odnesou nové přístroje do kuchyně, se vrátí finančně a duševně vysátí. Problém je, že mezi námi existují lidé, kteří neví, kam se se svým problémem obrátit, neví, jak ho řešit. Možná věří v něco mezi nebem a zemí nebo jsou tak lehce ovlivnitelní, že si do té televize prostě zavolají. Kdyby ovšem něco takového drahá televize Barrandov nevysílala, žádný takový pacient by z nich nemusel tahat peníze, nikdo by nemusel zneužívat jejich důvěřivosti ani ovlivňovat jejich budoucnost. Do pořadu volají především stařenky, které zajímá osud jejich dětí, vnoučat, nebo jejich zdraví. Hádám, že žádná z nich nemá internet, kde by přišli k těmto hulvátům. Jediným zdrojem těchto výmolů je tedy televize.

Vysílací doba je také pěkně promyšlená. Proč nevysílají přes den, v pravé poledne nebo v dobu, kdy se vrací lidé z práce a usedají k televizi? Nikoho by to nezajímalo a Barrandov by tak přišel o diváky. Navíc, taková babička si může v klidu přes den schrupnout a v noci už žhavit telefon. Dokážu si představit stařenku, která v noci sedí uprostřed kuchyně. Všude jen černočerná tma, která její emoce ještě víc prohlubuje. Před sebou má televizi, ve které mluví obtloustlá cikánka a snaží se divačky oblafnout. Snaží se vysvětlit, že na tom byla dost špatně (pochopitelně hůř než divačka), ale ze všeho se vyhrabala sama pomocí jejích magických schopností, kterými chce pomáhat ostatním.

A tak se ptám – vznikne i nějaká petice proti „šmejdům“ z televizních obrazovek? Žádný tak velký rozdíl mezi šmejdy, se kterými se setkáte osobně a mezi šmejdy, kteří na vás mluví prostřednictvím televizní obrazovky, nevidím. Kolikrát totiž můžete přijít o víc peněz díky těmto případům. A nejen to. Přijdete o hrdost, o kterou vás ti šmejdi připraví.

Zajímavé informace o televizních šmejdech

Cena hovoru na EZO.TV stojí 70,-Kč/min.

Délka připojení přímo do studia trvá kolem 15-20 minut. Někdy se přepojení do přímého přenosu ani dočkat nemusíte.

Průměrný hovor s věštkyní trvá 2-4 minuty, pokud vás nezdržuje na síti.

Sečteno, podtrženo – za to, že zavoláte věštkyni do EZO.TV vás vyjde cca. 1500-1700,-Kč

Share on Tumblr
One Comment

Přidat komentář

Zrušit odpověď na komentář