Vzorky zdarma! Vzorky zdarma pro měsíc listopad najdete zde

Proč věřím tomu, že je Petr Kramný vinný?

Je to více jak měsíc, co jsme se dozvěděli o hrůzostrašné zprávě z Egypta, o záhadné smrti šestatřicetileté Moniky a osmileté Klárky. Kolem toho případu se stále nese několik teorií, které si nedokáže nikdo vysvětlit. Dodnes nevím, na čí straně je ve skutečnosti vina. Neznámé důvod jejich smrti, nedokážeme si ani vysvětlit, kdo připravil o život matku s dítětem, které byli v Egyptě na rodinné dovolené.

Petr Kramný v televizi vystoupil již několikrát a i přesto, že si tvrdě stojí za svou nevinnou, nikdo neví, co se mu honí hlavou nebo zda hraje v tomto případě hlavní roli. Podle několika zdrojů se Petr utápěl v dluzích, v médiích se ovšem také spekuluje o lidech, kteří se smrtí jeho manželky Petrovi pomstí za jeho nezodpovědnost a neschopnost dluhy splatit.

Z osobního pohledu sám nevím, co si mám o takovém případu myslet. Pokud se ale zahledím na Petra, nesedí mi zde hned několik věcí.

Tou první věcí je televize. Petr si vybral rozhovor pro dnes už bulvární televizi Nova. Jaký byl důvod zvolit zrovna tuto stanici? Zviditelnit se, promluvit k širokému publiku lidí, kteří sledují TV Nova a získat si jejich lítost? A proč se vůbec nechal vyzpovídat? Pokud se člověk ocitne v takové situaci, pochybuji, že bude mít chuť dělat rozhovor pro televizi, otevřeně mluvit o tomto případě a nechat se ukazovat statisícům, možná i miliónům lidem.

Další věcí jsou reakce a pocity. Nikdo sice do Petra nevidí, co zrovna cítí, co se mu honí hlavou, ale všimli jste si jeho reakcí přes kamerou? Nechoval se tak, jako kdyby přišel o velkou část rodiny, o manželku a milovanou dceru, která měla celý život před sebou. Z jeho reakcí bylo značné, že má slzy na krajíčku. Byly jeho slzy ale upřímné nebo jen zakrývaly jeho vinu?

Jako další věc, která mi vůbec nesedí, je to, co Petr před kamerou říká. Při každé reportáži nebo rozhovoru si protiřečil – pokaždé bylo něco jinak. Dochází Petrovi už nápady, jak se ochránit? A proč tedy takové nesrovnalosti v každé jeho výpovědi? Jednou tvrdí, že obě dvě ležely na posteli pouze ve spodním prádle, podruhé zase na zemi. Obě dvě ležely na posteli a vypadaly, jako by právě spaly. Jak Petra najednou napadlo přilehnout si k nim a sáhnout na ně, zda jsou studené? A proč si k nim nepřilehl na zem, když tvrdil, že byly obě dvě v nepřirozené poloze na zemi?

Otrávená voda a další nesrovnalosti. Jak je možné, že obě dvě, matka i dcera zemřely po vypití jedovaté vody, ale Petr ne? Jak je možné, že jen zvracel?

Spekulovat můžeme o tomto případě do nekonečna. Nikdo kromě Petra neví, co se v Egyptě skutečně odehrálo. Jedno mi je ale jasné. Myslím si, že Petrova vina nikdy nebude jasná, protože člověk, který byl těma dvěma v jejich posledních minutách života nejblíž, nechce spatřit světlo egyptské věznice a už vůbec nechce zažít to, co jeho oběti.

Share on Tumblr

Přidat komentář

Zrušit odpověď na komentář