Vzorky zdarma! Vzorky zdarma pro měsíc listopad najdete zde

Proč neuznávám facebook soutěže?

Pořádání internetových soutěží je v dnešní době více jak jednoduché – k tomu všemu stačí vlastnit webovou stránku, profil na sociální síti nebo svoji soutěž jednoduše zaregistrovat na jednu z mnoha stránek, která slouží ke zveřejňování internetových soutěží.

Každá soutěž má svá pro i proti – majitel webových stránek získá hromadu nových návštěvníků a návštěvník zase může vyhrát předmět, o který se v soutěži hraje. Na druhou stranu, může se jednat i o falešnou soutěž, při které například přivedete pořadateli slušnou hromadu nových návštěvníků na jeho web, ale ve skutečnosti vyhraje někdo, kdo neexistuje. A jak může vyhrát někdo, kdo vlastně ani neexistuje? Jednoduše – pořadatel uvede jméno a adresu své příbuzné, manželky, dcery nebo třeba ani vůbec žádné jméno neuvede.

V dnešním článku bych se ale chtěl zaměřit na facebook soutěže, které neuznávám a nemají pro mě osobně žádný smysl. Žádný smysl proto, že ve skutečnosti vyhraje osoba, která si zakoupí balíček 1000 like za dva dolary a vyhraje cenu za dvacetinásobek, nebo donutí všechny své přátele k tomu, aby tzv. olajkovali jeho soutěžní příspěvek.

Není to tak dávno, co na facebooku probíhala soutěž o letenky. Jednalo se o fotosoutěž a fotografie, která obdržela nejvíce „lajků“ vyhrála dvě zpáteční letenky. Sám jsem se zkusil zúčastnit a hlasování nebo v tomto případě vlastně lajkování, jsem nechal čistě na lidech, kterým se moje fotografie líbí. Troufnu si říct, že byla moje fotografie jedna z nejlépe vypadajích – ostatní byly i několik let staré a jednalo se vlastně o takové „vzpomínky z dovčy“. Můj příspěvek obdržel pěkných 36 like, výherní fotografie ale 811 like, což je polovina všech lidí, kterým se daná stránka líbí.

Pod soutěžními fotografiemi probíhala diskuze a zaujal mě tento příspěvek: „Koupit si 500 lajků za 50,-Kč je dost dobrý. To v tom případě stojí dvoje zpáteční letenky pakatel!“

Pořadatel této soutěže odpověděl jen slovy: „Tak si také kupte lajky nebo napište vítězovi, ať vám pošle pohled z dovolené!“

Všechny takové soutěže jsou v podstatě k ničemu – pokud pořadatel skutečně sleduje, komu se příspěvky líbí, zda se jedná o skutečné české profily nebo o falešné zahraniční, nebo sleduje, že se příspěvek líbí přímo fanouškům jeho stránky, pak tuto soutěž beru. Nejhorší na tom ale je, že se nic takového neuhlídá. Neuhlídáte přeci sto i tisíc cizích lidí.

A jak jste na tom vy? Pořádáte facebook soutěže, účastníte se jich nebo je neuznáváte a raději jen nahlížíte? Podělte se o své názory v komentářích pod článkem!

 

 

Share on Tumblr

Přidat komentář

Zrušit odpověď na komentář