Vzorky zdarma! Vzorky zdarma pro měsíc listopad najdete zde

Návod: Nelze přesouvat ikony na ploše

Před několika hodinami se mi stala nepříjemnost, kterou jsem nepředpokládala, a sice nešly mi přesouvat ikony na pracovní ploše.

Sama nevím, zda se jedná o běžný problém, nicméně díky několika zahraničním návodům jsem sama přišla na to, jak tento problém vyřešit a nyní bych se s vámi, především ženami, chtěla podělit o to, jak tento problém řešit. Píši ženami – myslím tím samozřejmě ženy, které se s tímto problémem setkají  a nemají po ruce někoho, kdo jim s tímto pomůže.

 

Pokus č. 1 – Kontrola uspořádání ikon

Jako první, co mě napadlo, by mohlo být uspořádání ikon. Jednoduše na pracovní ploše stlačíme pravé tlačítko -> zobrazit. Pokud máte zaškrtnutou volbu „Automaticky uspořádat ikony„, jednoduše ji odklikneme.

 

Pokus č. 2 – Enable Drag and Drop

Stále vám nefunguje pohyb s ikonami? Pak zkuste stáhnout tento soubor. Po stažení otevřete. Jakmile odklikáte všechna OK, která na vás vyskočí, stlačte na ploše pravé tlačítko -> aktualizovat. Nyní počítač restartujeme.

 

Pokus č. 3 – Esc, esc, esc, esc..

Restartovali jste počítač a stále nic? Pak zkuste poslední metodu, která mi můj problém napodruhé vyřešila – druhý pokud sice uspěl, ale během dalšího restartu se ikonky opět nechtěly dát do pohybu. Zavřete všechny otevřené soubory, vč. prohlížeče a několikrát za sebou stiskněte klávesu ESC.

 

Nevím jak u vás, nicméně druhá a třetí metoda se mi osvědčila a vše opět běží na 101%. Sdílejte své komentáře nebo další rady pod tímto článkem!

Share on Tumblr

Přidat komentář

Zrušit odpověď na komentář