Jak být úspěšný na Twitteru?

Twitter v dnešní době využívání každý druhý uživatel internetu. Sociální síť, která nám nabízí sdílení příspěvků o maximálně 140 znacích nemusíme využívat jen jako sdělovací prostředek, ale můžeme ho používat pro propagaci/reklamu, výuku cizích jazyků, prodej různých předmětu nebo pro výdělek.

Ještě před několika lety byl výdělek na sociální síti téměř nereálný. Jediný, kdo pak mohl vydělávat, byla sama sociální síť, která prodávala reklamu. Dnes je tomu trochu jinak. Ani dnes neexistuje žádný přímý výdělek na Facebooku, ale existuje spoustu jedinců, kteří si naberou statisíce falešných fanoušků přes různé social exchange systémy a později prodávají příspěvky nebo reklamu, kterou zveřejní právě na jejich stránkách. Osobně si ale myslím, že se tímto neuživí, protože každému musí být jasné, že fanoušci nejsou reální, když má příspěvek pouze 2 like, ale za to fanoušků i 200 tisíc.

Stejně tak to je s Twitterem, ovšem tak si vydělat nějakou tu korunu můžeme. A nejen korunu. V dnešním článku si ukážeme, jak si vybudovat kvalitní Twitter profil, díky kterému si můžeme slušně a jednoduše přivydělat pomocí propagace cizích příspěvků apod.

1. Kvalita, nikoli kvantita

Ano, zde opravdu nejde o čísla. Nepotřebujeme 5000 followers, kteří budou zdobit náš profil pěkným číslem, ale o followers, kteří nám budou klikat na zveřejněné linky, popřípadě je i retweetnou nebo si je oblíbí. Ikdyž si přes různé social exchange systémy naberete desetitisíce falešných followers, pochybuji, že je budou zajímat vaše odkazy. Jednak je ani neuvidí, protože takoví lidé dávají follow dalším deseti tisícům jen proto, aby za to dostali další followers a určitě mají zahlcenou hlavní stránku příspěvky, které ani nesledují. Pokud tedy chcete vydělávat pomocí Twitteru, volte kvalitu, nikoli kvantitu. A jak takové kvalitní a stálé followers nabrat?

2. Obsah

Pište obsah nebo příspěvky, které zaujmou ostatní. Sledujte téma, které je v posledním týdnu nejpopulárnějších a vyjadřujte se k němu. Označujte ve svých příspěvcích známé osobnosti, noviny, televizi nebo přátele, nebraňte se ani sdílení odkazů na různé stránky, klidně i na ty vaše. Dávejte na Twitter zajímavé obrázky, které zaujmou široké publikum. Nikdy není pravidlem, že čím kontroverznější obrázek zveřejníte, tím více followers získáte, ale koho by nezajímala např. fotka kočky, která stojí na zadních a hledí na ptáka nebo auta, které leží v pangejtu na střeše?

3. Komunita

Zapojujte se do různých diskuzí pomocí tlačítka „reply“ nebo diskutujte s přáteli pomocí zavináče (@). Nepište ahoj Honzo Nováku, ale ahoj @honzanovak. Sdílejte příspěvky známých informačních portálů nebo novin, odpovídejte na jejich otázky, popř. sdílejte svůj názor, co a proč si o onom příspěvku zrovna myslíte.

4. Kouzlou @ nebo # znaků

Každé důležité podstatné jméno zvýrazněte znakem #. Tím se tak zviditelní a objeví i ve vyhledávači. Pokud zrovna píšete větu, která není pro ostatní nijak podstatná, za ní alespoň vložte místo, kde se nacházíte, třeba #Praha, #Brno, #hospoda, #restaurace. Pokud chcete vyniknout i v zahraničí, na vaší domovské stránce si můžete všimnout nejpopulárnějších tagů dne. I ty zkuste do svých příspěvků zapojit, nebraňte se fantazii nebo novým nápadům. Pro příklad uvádím dvě věty – jednu bez mřížky, druhou s mřížkou.

ŠPATNĚ: Neříkám, že je Praha ošklivá, ale ráda bych navštívila jiné město

DOBŘE: Neříkám, že je #Praha ošklivá, ale ráda bych navštívila jiné město

A co naopak nikdy nedělat?

Nikdy nevkládejte svůj profil do social exchange systémů – to znamená, že byste nikdy neměli vkládat svůj profil na stránky, na kterých budete sledovat ostatní uživatele a oni zase naopak vás. Je sice pravda, že tímto způsobem získáte i 2-3 tisíce nových přátel, ale je dost možné, že vás po třech dnech sledovat přestanou. Druhou nevýhodou je to, že do takových systému většinou chodí lidé s falešnými profily – sice vás sledují, ale tím to hasne. Twitter sám za určitý čas zjistí, kdo vás sleduje a kolik má followers. Pak je dost možné, že pokud vás bude sledovat 1000 followers, vy také budete moct sledovat jen 1000 – číslo se vám zmrazí a nehnete se dál, dokud nenaberete dalších 500 followers.

 

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář