5 věcí, které cizinci milují na České republice

Pivo, pohledné ženy a nízké ceny. To jsou tři hlavní věci, které napadnou každého Čecha, když se ho zeptáte, co si myslí, že cizinci na České republice vyhledávají a milují. Dnes jsem ale narazila na velice zajímavý článek, který mě mile překvapil – žádné levné alkoholické nápoje, hokej ani pohledné ženy.

Historie

„Historie České republiky je jedinečná a nesrovnatelná s jinými zeměmi. Česko, hlavně pak Praha, je hlavním centrem překrásných kostelů, starých mostů a dalších historických památek, které vám vyrazí dech. To vám zaručuji,“ píše Cindy, která Českou republiku navštívila již sedmkrát a nepopírá, že se sem zase vrátí.

Jazyk

„Český jazyk je jako dítě – pořád roste a kvete do krásy. Musím se přiznat, že česky neumím ani slovo, protože je to pro mě příliš obtížný jazyk, ale v budoucnu bych se ho určitě začít učit chtěla. Ruština a polština mi tak blízká, jako čeština, není. Možná proto, že tyto dva jazyky slýchám každý den na ulici, ale třeba i ne. Sama nevím. Čeština je magická a já jsem v ní absolutně ztracená,“ popisuje své dojmy Jane, majitelka květinářství z norského Bergenu, která si zamilovala Karlovy Vary.

Umělci

 “V Česku se narodilo spoustu světově známých hudebních skladatelů, kterých si dost vážím. Zní to divně, když to říká cizinka, co? Ne, doopravdy, miluji veškeré české umělce, od malířů, až po hudební skladatele nebo básníky. Jako malá jsem si zamilovala knihu „babiška“. Maminky rodiče pocházeli z Čech, ale emigrovali do USA. Maminka trochu česky mluvila, a tak mi občas četla tuhle knížku, která mě zavedla do úplně jiného světa. Abych ale řekla pravdu, nepamatuji si jediné české slovíčko a pokud bych se nějaké takové měla naučit, měla bych s tím hodně velký problém. Babiška byla ale mým prvním krůčkem do světa fantazie,“ vypráví Marie.

Povaha

„Na České republice se mi líbí povaha a síla lidí. Nemůžu je tak úplně do detailu soudit, protože do nich nevidím, ale obdivuji jejich sílu, sílu celého národa, který se přenesl přes spoustu takových bolestivých událostí, které zanechaly na českém národu několik jizev. Mám kamarádku v Praze, která vyrůstala bez rodičů, protože jí zahynuli v koncentračním táboře. Když se jí po několika letech povedlo přivést na svět nádherné dítě, zemřel jí manžel. Je to velká bojovnice!“

Máslo & Mouka

Ano, čtete správně. Spoustu cizinců se na stránkách squidoo zmiňuje o českém másle, které si zamilovali a mouce, která je podle jejich slov nenahraditelná. „Jsem zvyklá na to naše sladké pečivo, ale když jsem v Česku, jím jedině to jejich typické, české, slané pečivo z té výborné mouky. Jak to oni jen dělají?“ ptá se Margaret, učitelka angličtiny na volné noze.

S přítelkyní jsem byla rokem v České republice na farmě, kde se vyrábělo výborné, české máslo. Byl to výměnný pobyt – já ubytuji tebe, ty zase mě. Užily jsme si toho spoustu, ale na to máslo prostě zapomenout nemůžu. Když mám možnost, vždy si z Čech přivezu hromadu másel a všichni na mě potom koukají, co se to se mnou děje. No co, Češi mají holt nejlepší máslo na světě!“

Citace převzaty ze stránek squidoo.com

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář