Vzorky zdarma! Vzorky zdarma pro měsíc listopad najdete zde

5 nejšílenějších zákonů světa

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké to musí být, žít v zahraničí a vyhnout se tak našim poněkud hlavu-neberoucím zákonům? Některé státy mají totiž zákony, o kterých bychom raději ani nevěděli, natož se s nimi setkali na vlastní kůži!

Pojďme se společně podívat na jedny z nejzajímavějších světových zákonů, které balancují na hranici normality.

Bahrajn

Bahrajnské zákony zakazují gynekologům přímý pohled na dámské pohlaví, a proto vyšetření musí probíhat za pomoci zrcadla. Je v tom nějaký rozdíl, sledovat obraz před sebou na vlastní oči nebo přes zrcadlo? Samozřejmě, že není, Bahrajnští lékaři se však domnívají, že tzv. zlomený pohled je mnohem přijatelnější a slučitelný s tamními zákony.

Libanon

V Libanonu je mužům přísně zakázáno užívat si se zvířaty – za sex se samcem mohou být i potrestáni smrtí. Zajímavostí ovšem je, že sex se zvířaty ženského pohlaví je přijatelný a nehrozí za něj žádný trest. Pro Českou republiku, ale i další světové země, je sex se zvířaty považován za tabu, které se nedá v žádném případě přijmout, v Libanonu to mají ovšem jinak.

Indonésie

V celé Indonésii je přísně zakázáno masturbovat, nehledě na pohlaví. Pokud tak obyvatel této asijské země učiní, hrozí mu trest smrt – nejčastějším způsobem trestu je useknutí hlavy. Kamery doma ze zákona nainstalované nejsou, proto nikdo neví, co se děje za zdmi tamních domů, na veřejnosti si na masturbaci jen málokdo troufne. Dejme si ale za pradu – viděli jste někdy masturbujícího člověka na ulici v Praze? Hádám, že ne.

Liverpool, UK

V britském Liverpoolu je přísně zakázáno prodávat v obchodě nahoře bez. Jediný obchod, kde je toto povoleno, je obchod s exotickými rybičkami. Nepřijde vám tento zákon trochu padlý na hlavu? Určitě ano, celou dobu se ale kolem této záležitosti vedou spekulace, zda se skutečně jedná o zákon či jen o „přitahování pozornosti“.

Cali, Kolumbie

V největším kolumbijském městě jménem Cali platí dodnes poměrně tvrdý zákon – žena musí mít pohlavní styk pouze se svým mužem, navíc při svém vůbec prvním sexu musí být přítomna i jejím matka. Nedávno jsem na diskuzi na facebooku četl komentář jedné Kolumbijky, která se do diskuze pustila z ostra:

„Je mi 27 let a jsem stále panna. Asi víte, proč tomu tak je..“


Martin Sykora

Share on Tumblr
One Comment

Přidat komentář

Zrušit odpověď na komentář