Vzorky zdarma! Vzorky zdarma pro měsíc listopad najdete zde

10 nejlepších WordPress šablon!

Nad tímto článkem jsem přemýšlela už dříve, ale jak mnozí z vás ví, internet se každou minutu přeplňuje všelijakým obsahem nebo právě třeba wordpress šablonami, a proto jsem si dala více času na výběr těch 10 nejlepších wordpress šablon prvního 1/2 roku 2013. Nyní se pojďme podívat na TOP 10, jenž jsem vybrala, a které jsem podle mého gusta nominanty na TOP 50 wordpress šablon tohoto roku.

A co vy? Líbí se Vám nějaká? Pokud ano, hlasujte v anketě!

01. Zenith


 • Stažení & demo: devpress.com/themes/zenith/
 • Kategorie: Blog, Magazín

Zenith je velice zajímavá a efektivní šablona, která nabízí spoustu prostoru pro obrázky všech formátů. Tato šabloná má vestavěnou podporu pro ty nejlepší (kontaktní) formuláře a nabízí vám vlastní uspořádání položek v menu nebo v záhlaví.

02. Sensitive • Stažení & demo: wordpress.org/themes/sensitive
 • Kategorie: Portfolio, osobní webové stránky

Další zajímavá šablona se jmenuje Sensitive a její velkou výhodou je Twitter rámeček, kde můžou vaši čtenáři sledovat ty nejnovější zprávy z Twitteru. Šablona podporuje vlastní vzhled, pozadí a menu. Sensitive je skvělou volbou, pokud hledáte čisté a moderní webové stránky bez složitého kódování.

03. Strap Slider Lite


 • Stažení & demo: wordpress.org/themes/sensitive
 • Kategorie: Portfolio, osobní webové stránky

Slider Lite je čistá, moderní a slušně vypadající šablona, která vám nabízí full-width posuvný panel v horní části stránky, stejně tak posuvník s odkazy a titulkem nebo pak samotný obsah. Šablona je vhodná pro bloggery, kteří si tak nepotrpí na vzhledu, jako spíš na obsahu a jeho stylu/formě zveřejnění.

04. Appliance


 • Stažení & demo: http://wordpress.org/themes/appliance
 • Kategorie: Blog, magazín, portfolio

Appliance je čistá a super přehledná šablona, která představuje příspěvky v sérii panelů po stránce, nikoli jako jednoduchý seznam. Její velkou výhodou je zvýraznění každého nového příspěvku, a proto se nemusíte obávat, že se váš čtenář připraví o ten nejzajímavější článek.

05. Noteworthy


 • Stažení & demo: wp-themes.com/noteworthy/
 • Kategorie: Magazín, novinky

Noteworthy je celkem odvážná šablona, která je podle jejího autora založena čistě na vzhledu informačních stránek USA Today. Její vzhled je mezi širokým publikem celkem diskutabilní, někdo se shoduje na to, že je vzhled až příliš moderní, druhá strana se ale zase přiklání k zastaralosti. Jak se bude šablona líbit vám, záleží pouze a jen na vašem vkusu.

06. Origin


 • Stažení & demo: http://inspectelement.com/wordpress-themes
 • Kategorie: Blog, osobní webové stránky

Origin je prémiová a plně vybavená šablona, se vším, co vaše webové stránky potřebují. Čistý a elegantní vzhled nabízí návštěvníkům maximální spokojenost, přehlednost a možnost se soustředit na každý nový článek. Velkou výhodou jsou vlastní widgety, které si můžete uspořádat dle vašeho gusta.

07. Folder

Free WordPress themes
 • Stažení: luiszuno.com/blog/downloads/folder-wordpress-theme/
 • Kategorie: Portfolio, osobní webové stránky

Folder je unikátní šablona s nádechem retro stylu. Díky jedinečnému designu vynikají všechny fotografie nebo obrázky, a proto je tato šablona ideální pro zveřejňování různých projektů nebo produktů. Šablona také zahrnuje jednoduchý admin panel, uspořádání menu nebo jednotlivé rubriky.

08. YAMINTH


 • Stažení: azmind.com/2012/03/04/free-wordpress-theme-yaminth/
 • Kategorie: Portfolio, fotografování

Yaminth – šablona, které nechybí téměř nic, a přesto není na první pohled vůbec přeplácaná, jak si mnozí z váš můžou myslet. Yaminth nabízí spoustu místa pro vaše obrázky či fotografie, nádherný – čtyřmístný prostor pro vaše čtyři nejpopulárnější články a samozřejmě také plochu pro vaší reklamu o rozměrech 125×125.

09. vFlex

Free WordPress themes
 • Stažení & demo: vibethemes.com/vflex-free-responsive
 • Kategorie: Blog, portfolio

Nádherná šablona navržená speciálně pro bloggery a milovníky kvalitního designu. Mezi nejdominantnější funkce se řadí vestavěný FlexSlider (hlavní plocha, která se proměňuje) a poměrně velké obrázky u náhledu článků. vFlex vypadá stejně tak dobře i s tmavějším pozadím, ovšem pro začínající bloggery doporučuji originální pozadí na malou chvíli nechat tak, jak je. Záměna pozadí si s vámi může u šablony vFlex pěkně pohrát a může se stát, že se vám kompletně „rozhodí“ celá stránka.

10. Panoramica


 • Stažení & demo: www.cpothemes.com/theme/panoramica
 • Kategorie: Fotografování, portfolio

Rádi fotografujete a chtěli byste své snímky předvést široké veřejnosti poněkud zajímavou a efektivní formou? Pak je tu pro váš šablona, která se jmenuje Panoramica a je ke stažení zcela zdarma! Panoramatica na mě udělala už při prvním pohledu velice zajímavý dojem – líbí se mi obrovská plocha pro fotografii a text zároveň, a proto jsem i tuto šablonu zařadila mezi TOP 10.

Jaká šablona se vám nejvíce líbí?
  
 
Share on Tumblr

Přidat komentář

Zrušit odpověď na komentář